Skontaktuj się z nami!

Kilkunastoletnie doświadczenie i setki wykonanych odwiertów sprawiają, że Klienci chętnie powierzają nam nowe zlecenia. Specjalizujemy się w kopaniu i pogłębianiu studni dla firm, gospodarstw rolniczych oraz prywatnych, głównie w województwie małopolskim. Dziś, kiedy zasoby wody pitnej na świecie stają się coraz bardziej ograniczone, m.in.: z powodu działalności przemysłowej człowieka i zmian klimatu, studniarstwo jest ważną specjalnością. W niektórych sytuacjach jest jedynym sposobem na uzyskanie wody pitnej na miejscu planowanej budowy. Dodatkowo obniża koszty, gdyż eliminuje konieczność korzystania z wodociągów państwowych.

Najlepsze usługi kopania i pogłębiania studni

Polecamy nasze usługi wszystkim, którzy potrzebują własnego ujęcia wody. Obsługujemy małe i duże zlecenia zarówno na potrzeby prywatnych gospodarstw domowych, jak i budynków handlowych, a nawet całych osiedli mieszkaniowych. Podejmiemy współpracę z firmami z różnych gałęzi przemysłu oraz rolnictwa. Co nas wyróżnia?

Nasi eksperci od studniarstwa

W Mirowiert zatrudniamy wyłącznie doświadczonych techników, którzy stale podnoszą kwalifikacje. Dzięki temu Klienci mają pewność, że powierzone nam zadania kopania lub pogłębiania studni wykonamy profesjonalnie i kompleksowo. We wstępnej fazie projektu fachowcy od studniarstwa oceniają rodzaj gleby, doradzają dobór odpowiedniej metody wiertniczej, ustalają głębokość studni. Następnie wyznaczają najlepsze miejsce, wykonują odwiert i podłączają źródło do systemu pompowania wody.

Nowoczesne sprzęty

Należyta inwestycja w najlepsze narzędzia pracy to element nieodzowny w fachu, jakim jest studniarstwo. Używamy specjalistycznych sprzętów, urządzeń wiertniczych oraz materiałów, które zapewniają prawidłowe kopanie lub pogłębianie oraz funkcjonowanie studni. Nasze rury studzienne spełniają wymagane normy oraz mają odpowiednie atesty do ujmowania wody pitnej, przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Odpowiednie wyposażenie sprawia, że jesteśmy przystosowani do pracy w różnych warunkach i z każdym rodzajem podłoża.

Zaawansowane technologie

Do kopania i pogłębiania studni stosujemy dwie techniki. Wybór odpowiedniej zależy od wyniku ekspertyzy geologicznej, która zawsze poprzedza działania. Pierwszą z nich jest metoda udarowo-obrotowa z wykorzystaniem młotów DTH. Polega ona na wierceniu z użyciem sprzężonego powietrza, które transportowane jest w kierunku dna otworu, gdzie pod wpływem silnego uderzenia następuje kruszenie nawet najtwardszego materiału, np. kamienia. Dlatego jest polecana w przypadku podłoża skalnego lub porowatego. Druga technologia, zwana płuczkową, lepsza jest natomiast dla obszarów miękkich i delikatnych. Jej cechą szczególną jest sposób usuwania tzw. zwiercin, a atutem stosunkowo szybki czas realizacji.

Studniarstwo na najwyższym poziomie

Stawiamy na jakość zarówno w wykonywaniu odwiertów, jak i strategii naszych działań. Pracujemy według ściśle ustalonego harmonogramu, profesjonalnie zarządzamy kopaniem lub pogłębianiem studni. Mamy odpowiednie obycie w studniarstwie z wysokobudżetowymi projektami ujęć komunalnych i przemysłowych. Jeżeli poszukujecie Państwo nowych możliwości pozyskania wody, dzięki którym Wasze przedsiębiorstwo znacznie zaoszczędzi na kosztach jej dostawy z wodociągów, służymy naszą pomocą. Przedstawimy najkorzystniejszą ofertę cenową, w skład której będzie wchodziło zarówno profesjonalne doradztwo, pomoc w pracach inżynieryjno-projektowych, jak i wywiercenie oraz uzbrojenie studni.

Podchodzimy rzetelnie do każdego zlecenia, aby uzyskać najlepsze rezultaty, które zapewnią stały dostęp do źródła przez wiele lat. Ściśle współpracujemy z naszymi Klientami, aby kopanie lub pogłębianie studni spełniło wszystkie ich wymagania. Dbamy o dobre relacje na każdym etapie projektu, a po jego zakończeniu jesteśmy do dyspozycji również w kwestiach serwisowania ujęcia.

Jeżeli chcielibyście Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych usług studniarstwa, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi technicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli szukacie Państwo najlepszych specjalistów w zakresie kopania i pogłębiania studni, jesteście w odpowiednim miejscu. Nasza firma zajmuje się studniarstwem od kilkunastu lat, m.in. na terenie województwa podkarpackiego. W tym czasie zdołaliśmy wykonać setki odwiertów, które przyniosły wiele korzyści zarówno właścicielom prywatnych gospodarstw domowych, dużych rolnictw, jak i zakładów przemysłowych. Kwalifikacje specjalistów Mirowiertu oraz zebrane doświadczenia rzutują na wysoką jakość usług. Studniarstwo jest naszą pracą, a jednocześnie pasją.

Zachęcamy do przeczytania informacji na temat specyfiki działań, a w przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Studnie głębinowe i dużo więcej w Mirowiert

Działamy głównie na Podkarpaciu, jednak do rozmów zapraszamy Klientów również z innych części kraju. Studniarstwo jest branżą, którą znamy od podstaw, a kopanie i pogłębianie studni to nasza codzienność. W czasie wieloletniej działalności zmierzyliśmy się z różnymi problemami, pracowaliśmy na różnych podłożach, nawet tych najbardziej twardych. Znaleźliśmy i uzbroiliśmy wiele zasobnych źródeł, które są w stanie zaopatrzyć w tanią wodę najbardziej wymagające gospodarstwa i przedsiębiorstwa. Kopanie i pogłębianie studni to nasze główne zadania, jednak oferujemy Państwu dużo więcej w zakresie studniarstwa. Zajmujemy się szukaniem warstw wodonośnych, stosujemy nowoczesne metody geofizyczne i elektrooporowe. Proponujemy serwisowanie i regenerowanie gotowych ujęć, aby służyły prawidłowo przez wiele lat.

Kopanie lub pogłębianie studni metodą udarowo-obrotową

Zanim zaczniemy prace, przeprowadzamy ekspertyzę geologiczną, która pozwala nam na dobranie odpowiedniej metody wiercenia do rodzaju terenu. Dzięki temu nasze działania przebiegają sprawnie. Technika zwana udarowo-obrotową jest odpowiednia dla kopania i pogłębiania studni na gruntach skalnych i porowatych. Wykorzystuje się w niej młoty DTH i wiertnice hydrauliczne. Niezbędnym narzędziem jest również sprężarka. Odwiert wykonywany jest za pomocą ruchów młota obrotowego i udarowego z odpowiednio regulowanym naciskiem. Do usunięcia zwiercin można wykorzystać płuczkę powietrzną.

Metoda płuczkowa kopania studni

Jeżeli mamy do czynienia z gruntami miękkimi, do kopania czy też pogłębiania studni stosujemy metodę płuczkową. To specyficzny i szybki sposób usuwania zwiercin. Wykorzystuje się go również przy odwiertach geotermalnych, czyli chłonnych. Płuczki wiertnicze używane w studniarstwie mogą być płynne lub powietrzne i działają w obiegu zamkniętym. Ich zadaniem jest wtłaczanie wody pod dużym ciśnieniem do dna otworu oraz wypłukiwanie urobku na bieżąco, a jednocześnie chłodzenie i oczyszczanie świdra podczas jego pracy. Dodatkowo odpowiadają za smarowanie przewodu wiertniczego.

Studniarstwo według najwyższych standardów

Polecamy nasze kompleksowe usługi, realizacji projektów. Studniarstwo jest pracą, do której należy podchodzić w sposób strategiczny i przemyślany. Dlatego najpierw ustalamy plan działania z Klientem. Już na tym etapie prac można liczyć na wsparcie merytoryczne naszych specjalistów. Wspólnie z Państwem układamy harmonogram, dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb, następnie realizujemy zadanie terminowo. Kopanie bądź pogłębianie studni zaczynamy w momencie, gdy nasze analizy i badania geofizyczne obszaru potwierdzą obecność warstw wodonośnych. Wówczas wykonujemy odwiert i stosujemy odpowiednią dla danej powierzchni technologię. Zlecenie kończymy zbadaniem i uzdatnieniem wody oraz podłączeniem źródła do systemu pompującego. Studniarstwo wymaga inwestycji w sprzęty specjalistyczne. Dlatego wyposażyliśmy naszą firmę w nowoczesne i wytrzymałe urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy bezpłatnej konsultacji i przygotujemy indywidualną wycenę.

Skontaktuj się z nami!

Działając m.in. na terenie województwa śląskiego, zajmujemy się kopaniem i pogłębianiem studni głębinowych, realizując usługi na zlecenie osób prywatnych, rolników oraz firm. Dzięki naszemu doświadczeniu w dziedzinie studniarstwa jesteśmy w stanie zapewnić klientom stały dostęp do świeżej, czystej i bezpiecznej dla zdrowia wody pitnej. Działamy wszędzie tam, gdzie taka inwestycja jest koniecznością z racji braku dostępu do sieci wodociągowej, ale także w miejscach, gdzie jakość wody miejskiej jest niewystarczająca. Nasz zespół prowadzi samodzielne badania na terenie Śląska, które pozwalają nam ustalić, gdzie znajdują się zasoby wód podziemnych, a dzięki nowoczesnym technikom wiertniczym jesteśmy w stanie wydobyć je nawet z bardzo głębokich warstw wodonośnych.

Usługi kopania studni z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu

Dziedzina, w której się specjalizujemy – studniarstwo – daje obecnie znacznie więcej możliwości niż ręczne kopanie niewielkich studni do użytku domowego. Przygotowywane przez nas ujęcia głębinowe mogą być bezpiecznym i pewnym źródłem wody zarówno dla gospodarstw domowych i rolnych, jak i osiedli mieszkaniowych, czy zakładów przemysłowych. Usługę tę realizujemy na terenie Śląska od kilkunastu lat, korzystając z nowoczesnej technologii udarowej i płuczkowej DTH.

Dysponujemy bogatymi bazami danych i dokumentacją, która daje nam szeroką wiedzę na temat dostępności zasobów wód podziemnych na tym obszarze. Pozwala nam to na kompleksowe wykonywanie zleceń związanych z budową i pogłębianiem studni. Zajmujemy się wyborem odpowiedniego miejsca pod ujęcie wodne, pomiarami, wykonaniem odwiertu, a następnie podłączeniem do sieci. Klienci mogą liczyć na pomoc naszych ekspertów w zakresie wyboru odpowiedniej usługi. To, jaki rodzaj ujęcia powinien powstać w danym miejscu, zależy od głębokości, na jakiej znajduje się podziemny zbiornik, rodzaju gleby i zasobów źródła. Dzięki doświadczeniu specjalistów z Mirowiert proces kopania studni przebiega szybko, a do tego przynosi oczekiwane efekty i pozwala cieszyć się czystą, bezpieczną dla zdrowia wodą.

Kopanie i pogłębianie studni do użytku domowego

Posiadanie własnego ujęcia bywa koniecznością, zwłaszcza na terenach wiejskich, gdzie trudno oczekiwać dostępu do sieci wodociągowej. Na takie rozwiązanie decydują się także osoby, które są do niej podłączone, ale cenią sobie niezależność i do tego chcą oszczędzać na rachunkach za wodę. Nowoczesne studniarstwo oferuje wiele możliwości klientom, którzy chcą korzystać z zasobów wód podziemnych. Ujęcia głębinowe są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczne, płytkie studnie kręgowe – pozwalają korzystać z czystych, pozbawionych groźnych drobnoustrojów pokładów wodonośnych. Dzięki wierceniu można dostać się do głębiej położonych złóż wodnych, które są w naturalny sposób filtrowane.

Kopanie nowej lub pogłębianie istniejącej już studni  głębinowej daje dostęp do zdrowej wody, którą można pić bez przegotowania. Korzyści płynących z tego rozwiązania jest jednak więcej. Właściciele gospodarstw domowych posiadający własne ujęcia podziemne, mogą znacząco ograniczyć koszty związane z korzystaniem miejskiego wodociągu.

Jeśli mieszkasz na terenie województwa śląskiego i jesteś zainteresowany budową ujęcia głębinowego dla Twojego domu, skontaktuj się z doświadczonym technikiem z naszej firmy. Omówimy zakres prac niezbędnych do wykonania, odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Studnie głębinowe dla rolnictwa i przemysłu

Usługę związaną z kopaniem lub pogłębianiem studni głębinowych kierujemy także do przedsiębiorców i rolników. Posiadanie własnego źródła pozwala wygenerować znaczne oszczędności w przedsiębiorstwie lub gospodarstwie rolnym. Dzięki wykorzystaniu w studniarstwie nowoczesnych technik poszukiwania wody możliwe jest dotarcie do głęboko położonych warstw wodonośnych. Wiercenie do poziomu wód artezyjskich pozwala nam na uzyskanie dostępu do zasobów pokrywających zapotrzebowanie nawet centrów handlowych, dużych zakładów przemysłowych, hoteli, basenów, myjni samochodowych.

Skontaktuj się z nami!