Skontaktuj się z nami!

Oferujemy profesjonalne usługi studniarskie, które obejmują kompleksowe realizacje projektów. Prace poprzedzamy wnikliwymi badaniami geofizycznymi. Dokonujemy odwiertów oraz podłączamy źródła do systemów pompujących. Proponujemy zarówno wiercenie studni chłonnych, jak i głębinowych. Te pierwsze służą do magazynowania i odprowadzania nadmiaru tzw. deszczówki. Natomiast wiercone studnie głębinowe mają za zadanie zabezpieczyć obiekty w wodę pitną oraz służącą do nawadniania ziemi. Jesteśmy firmą z Małopolski i chętnie nawiążemy współpracę z Klientami z naszego województwa i jego okolic.

Jak przebiegają prace wiercenia studni chłonnych i głębinowych

Działamy całościowo. Przed rozpoczęciem odwiertu wykonujemy rzetelną analizę warunków gruntowych w celu określenia rodzaju podłoża, poziomu wód gruntowych oraz wykrycia warstw wodonośnych. Dzięki specjalistycznym sprzętom możemy zaoferować Państwu wiercenie studni chłonnych bądź głębinowych w niemal każdych warunkach geologicznych. Po realizacji projektu testujemy poziom wydajności i dodatkowo proponujemy usługi podłączenia systemów odwodnieniowych do wierconych studni chłonnych oraz pompujących w przypadku głębinowych. Zajmujemy się również ich późniejszym serwisowaniem.

Mamy duże doświadczenie w wierceniu studni głębinowych, dzięki któremu możemy zagwarantować skuteczność działań. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty zarówno właścicieli prywatnych gospodarstw domowych, rolnych, jak i obiektów komercyjnych, sportowych, handlowych, parków biznesowych. Dzięki naszej dokładności i znajomości fachu, wykonane przez nas wiercone studnie głębinowe są w stanie zaopatrzyć w wystarczającą ilość wody nawet duże zakłady przemysłowe.

Do czego służą studnie chłonne i głębinowe?

Fachowcy studniarstwa mają za zadanie wykonywanie zarówno projektów służących dostarczaniu wody, jak i umożliwiających właściwe odprowadzanie jej nadmiaru. Wiercone studnie chłonne i głębinowe różnią się od siebie swoim przeznaczeniem. Pierwsze z nich służą równomiernemu rozprowadzaniu w gruncie wody deszczowej, np. w czasie nawałnic lub roztopów bądź pościekowej, z przydomowych oczyszczalni ścieków. Są niezbędne, gdy tradycyjne systemy kanalizacyjne, rynny oraz rowy melioracyjne okazują się zbyt mało wydajne. Mogą wówczas ochronić przed powodzią. Dlatego wierceniem studni chłonnych zajmujemy się zazwyczaj na terenach najbardziej zagrożonych lokalnymi podtopieniami. Są to m.in. aglomeracje miejskie, w których występuje duża ilość powierzchni nieprzepuszczalnych oraz rejony górskie.

Wiercenie studni głębinowych jest niezbędne w przypadku braku podłączenia obiektu do wodociągów państwowych lub, gdy Klienci chcą znacznie zaoszczędzić na jej dostawach. Dlatego założeniem wierconych studni głębinowych interesują się zwykle właściciele dużych ogrodów, sadów itp.

Wiercimy najlepsze w Małopolsce studnie głębinowe i chłonne

Specjalizujemy się w wykonywaniu odwiertów, przeprowadzaniu badań geofizycznych, podłączaniu źródeł do systemów pompujących oraz serwisowaniu wierconych studni głębinowych i chłonnych. Usługi kierujemy zarówno do Klientów prywatnych, jak i firm, głównie z Małopolski i okolic.

Prace wiercenia studni głębinowych przeprowadzamy kompleksowo i strategicznie, według ustalonego z Państwem harmonogramu. Zatrudniamy najlepszych ekspertów od studniarstwa, którzy służą swoją wiedzą na każdym etapie projektu. Studnie chłonne i głębinowe wiercone są metodami: udarowo-obrotową lub płuczkową. W pierwszej z nich używana jest moc sprzężonego powietrza do poruszania młotem, który kruszy nawet najtwardszy materiał, np. kamień. Dlatego stosujemy ją do powierzchni twardych i porowatych. W przypadku gruntów miękkich wykorzystujemy drugi sposób. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu jesteśmy przygotowani, żeby wykonywać odwierty niezależnie od rodzaju podłoża.

Zachęcamy do kontaktu w celu wstępnych konsultacji. Chętnie udzielimy wszystkich informacji, dotyczących wykonywanych przez nas zleceń i przedstawimy korzystną ofertę współpracy. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami!

Nasza firma Mirowiert działa na Podkarpaciu i oferuje profesjonalne, kompleksowe usługi studniarskie. Lata doświadczeń w tym fachu oraz najlepsza kadra, specjalizująca się w wierceniu studni głębinowych oraz chłonnych sprawiają, że Klienci ufają nam i powierzają nowe zlecenia. Posiadanie własnej, wierconej studni jest bardzo opłacalne, zwłaszcza dla gospodarstw rolnych czy przedsiębiorstw, gdzie zużycie wody jest duże. Właściciele prywatnych domów jednorodzinnych i ogrodów również mogą wiele skorzystać na założeniu własnego ujęcia. Zachęcamy do przeczytania poniższych informacji, a w przypadku pytań prosimy o kontakt.

Studnie wiercone głębinowe – co warto wiedzieć?

Jeżeli planujecie Państwo wydobywanie wody na własnej działce, warto powierzyć wiercenie studni głębinowych najlepszym fachowcom. Zajmujemy się studniarstwem od kilkunastu lat, dlatego skorzystanie z naszych świadczeń jest gwarancją na sprawną i efektywną realizację projektów. Prywatna wiercona studnia głębinowa czy chłonna przynosi wymierne korzyści finansowe, a inwestycja przedsięwzięcia zwraca się szybko. Nasze prace poprzedzamy wnikliwą obserwacją geologiczną, analizą dokumentów archiwalnych oraz map hydrogeologicznych. Przed odwiertem upewniamy się co do obecności oraz jakości warstw wodonośnych poprzez zastosowanie nowoczesnych metod geofizycznych, w tym tomografii ERT. Wykopujemy źródło, badamy i uzdatniamy wodę oraz podłączamy ją do systemów pompujących. Wiercone studnie głębinowe i chłonne wymagają regularnej kontroli i serwisowania, dlatego proponujemy również obsługę gotowych instalacji. Jeśli zdecydujecie się Państwo na usługi Mirowiertu, będziecie pewni, że wiercenie studni głębinowych przebiegnie sprawnie, terminowo i przyniesie oczekiwany rezultat.

Wiercone studnie chłonne a głębinowe

Każde z ujęć musi dobrze spełniać swoje zadania i działać bez zarzutu – oto jedna z naszych głównych przesłanek. Wiercona studnia chłonna czy głębinowa powinna być wykonana w odpowiednim miejscu i za pomocą prawidłowej technologii. Realizujemy projekty służące zarówno dostarczaniu wody, jak i odprowadzaniu jej nadmiaru. Polecamy usługi wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić na dostawach z wodociągów państwowych.

Wiercenie studni głębinowych ma na celu zaopatrzenie w najlepszej jakości wodę właścicieli obiektów prywatnych i firm. Własne studnie sprawdzają się zarówno w obsłudze małych gospodarstw, jak i dużych zakładów przemysłowych. Są zwłaszcza pożądane w porach suchych, gdy trzeba nawodnić ogród czy sad. Dla obiektów, które nie są podłączone do sieci publicznych, wykonanie odwiertu jest dużo prostszym i tańszym rozwiązaniem niż doprowadzenie instalacji do parceli. Wiercone studnie chłonne są zupełnie inne niż głębinowe i mają za zadanie wtłoczenie wody z powrotem pod ziemię, gdy systemy kanalizacyjne oraz rowy melioracyjne są zbyt mało wydajne. Służą do równomiernego rozprowadzenia w gruncie tzw. deszczówki w czasie nawałnic lub roztopów, a co za tym idzie ochrony okolicy przed powodzią. Zazwyczaj studnie chłonne zakładamy na terenach zagrożonych lokalnymi podtopieniami, jak duże aglomeracje miejskie (ze względu na dużą ilość powierzchni nieprzepuszczalnych) oraz rejony górskie.

Studnie głębinowe i chłonne w Mirowiert

Tworzymy firmę, w której można liczyć na profesjonalną obsługę. Wiercenie zarówno studni głębinowych, jak i chłonnych poprzedzamy darmowymi konsultacjami, mającymi na celu analizę Państwa preferencji. Ponieważ wiemy, jak cenny jest czas, działamy strategicznie i według ustalonego harmonogramu. Uwzględnia on etapy inżynieryjno-projektowe, badanie geofizyczne, odwiert, uzdatnianie wody i podłączenie jej do systemu pompującego (wiercona studnia głębinowa) czy też odprowadzającego (chłonna). Służymy naszą profesjonalną pomocą od początku do końca realizacji, a po zakończeniu prac oferujemy regularne serwisowanie i kontrolę ujęć wodnych. Mimo że działamy na Podkarpaciu, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego zainteresowanych z innych województw.

Skontaktuj się z nami!

Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu możemy zaoferować klientom kompleksowe usługi związane z budową ujęć wodnych. Wykonujemy Wiercone studnie głębinowe, które spełniają potrzeby zarówno gospodarstw domowych, jak i zakładów przemysłowych oraz rolników. Zajmujemy się przygotowaniem miejsca pod odwiert, pomiarami, wierceniem, a następnie pracami instalacyjnymi. Do odwiertów stosujemy najnowsze metody udarowe i płuczkowe, dzięki którym jesteśmy w stanie całość prac wykonać w ciągu jednego dnia. Budujemy również studnie chłonne, które zapewniają właściwą retencję wód opadowych.

Jak wykonujemy studnie wiercone

Usługę wiercenia studni głębinowych, jak i chłonnych,realizujemy na terenie całego województwa śląskiego. Przed rozpoczęciem pracywykonujemy dokładne badania, które pozwalają nam ustalić, gdzie znajdują się warstwy wodonośne. Dzięki temu możemy zwiększyć skuteczność naszych działań i jednocześnie zmniejszyć koszty inwestycji. Do szukania ujęcia wody używamy metod geofizycznych (sprawdzanie rodzaju skał metodą elektrooporową), korzystamy także z własnej dokumentacji i bogatych baz danych. Realizacja obejmuje również uzbrojenie i pomiary terenu. Wiercenie studni głębinowych odbywa się z użyciem techniki i sprzętu właściwych dla danego rodzaju podłoża. To wszystko daje klientom gwarancję, że wykonana przez nas studnia będzie źródłem czystej i zdrowej wody pitnej przez wiele lat.

Studnie głębinowe wiercone – korzyści dla klienta

Nowoczesne głębinowe ujęcia nie mają wiele wspólnego z tradycyjnymi studniami kopanymi. Odwierty sięgają kilkudziesięciu metrów i pozwalają dotrzeć do idealnie czystych pokładów wód artezyjskich, które na Śląsku są obecne na wielu obszarach. Czerpiąc z takich źródeł, można mieć pewność, że woda jest wolna od szkodliwych bakterii i innych drobnoustrojów. Studnia wiercona to także niezależność od systemu sieci wodociągowych. Koszt budowy jest jednorazowy i może się szybko zwrócić, gdyż korzystanie z takiego ujęcia przyczynia się do obniżenia rachunków za wodę.

Budowa studni chłonnych

Oferta ta jest skierowana zarówno do właścicieli różnych nieruchomości oraz obiektów sportowych, jak i do gmin i innych jednostek zarządzających gruntami. Studnie chłonne sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie warstwa nieprzepuszczalna znajduje się blisko powierzchni ziemi i uniemożliwia wchłanianie deszczówki. Wykorzystując nowoczesne techniki i sprzęt, oraz działając na terenie całego województwa śląskiego, wykonujemy wiercenia umożliwiające skuteczne odprowadzanie wody deszczowej pod ziemię.

Na czym polega działanie studni chłonnej?

Tam, gdzie woda nadmiernie zbiera się na powierzchni, wykonujemy studnie wiercone chłonne, przedostając się przez warstwę nieprzepuszczalną do głębiej położonych miejsc, doskonale wchłaniających deszczówkę. Do zagłębienia wprowadzana jest rura szczelinowa uzupełniona przez żwir filtracyjny. Dzięki takiej pionowej konstrukcji woda opadowa może swobodnie wpływać pod powierzchnię ziemi, nawet w miejscach, w których nie ma naturalnych cieków wodnych ani sztucznych systemów odprowadzania.

Budowa studni chłonnej wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Przed realizacją właściwych prac przeprowadzamy badania, przygotowując odwiert pilotażowy. Daje to nam możliwość sprawdzenia, w jakim tempie woda dostaje się do warstw przepuszczalnych. Wiercenie takich studni wiąże się także z koniecznością poznania budowy geologicznej danego terenu. W przypadku, gdy mamy do czynienia ze szczególnie delikatnymi i kruchymi warstwami skał, stosujemy dodatkowe zabezpieczenia.

Studnie chłonne i głębinowe – korzyści dla klienta

Drenaż pionowy pozwala skutecznie odprowadzić wodę opadową z powierzchni ziemi. Ze studni chłonnych chętnie korzystają właściciele parkingów, centrów handlowych, boisk sportowych. Dzięki budowie skutecznego systemu retencji takie obiekty mogą sprawnie funkcjonować niezależnie od warunków pogodowych.

Z kolei wiercenie studni głębinowych polecamy wszystkim firmom i gospodarstwom domowym, które chcą się uniezależnić od sieci wodociągowej. Wiercone na dużą głębokość dają dostęp do czystej i zdrowej wody. W celu ustalenie szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu – działamy na terenie całego Śląska.

Skontaktuj się z nami!